Wpis

środa, 06 lipca 2011

Koktajl bananowy

         Jeśli tak jak mnie naszła Was ochota na coś mlecznego, słodkiego, zdrowego i nie jest to jogurt, a dodatkowo lubicie banany, to powinniście spróbować pysznego koktajlu bananowego. Właściwie powinno się to nazywać koktajl bananalny ze względu na banalnie prosty sposób jego przygotowania :)

 

Ok… nie ukrywam, że tym razem jest to coś dla tych, którzy posiadają malakser lub blender. Ale nie martwcie się, jeśli nie posiadacie tej machinerii – popytajcie przyjaciół może oni mają? Wproście się na popołudniową pogawędkę i przygotujcie koktajl u nich i dla nich. Na pewno spędzicie miłe popołudnie. Istnieje tylko pewne ryzyko… Na pewno zasmakuje im tak, że będą chcieli pić to codziennie!

 

Na dwie duże szklanki zużywamy 3 bardzo dojrzałe banany i mleko – ok. 1 ½  szklanki. Sami możecie zdecydować o konsystencji, intensywności smaku czy słodkości. Jeśli lubicie bardzo słodkie rzeczy – dosłodźcie miodem. Wrzućcie wszystko do miksera, zmiksujcie i gotowe! To co mi się najbardziej podoba w tym koktajlu, to chyba to, że oprócz całej swojej smaczności ma konsystencję przyjemnej, gęstej piany. Mmmmm… idę po jeszcze! 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pasjanatalerzu
Czas publikacji:
środa, 06 lipca 2011 14:54

Polecane wpisy